BLACKJACK NASIL OYNANIR?

BLACKJACK NASIL OYNANIR?

Blackjack oyunu iskambil kağıtları ile oynanan bir masa oyunudur. Oyuncuların kurpiyeye karşı oynadıkları bir oyundur. Ülkemizde 21 oyunu olarak da adlandırılır. Blackjack oyununda amaç, oyuncuların ellerinin 21’i geçmeden kurpiyeden daha yüksek bir el elde etmeleridir. Papaz, kız ve vale kartlarının değeri 10 olarak kabul edilir. As kartının değeri ise 1 ya da 11 olarak kabul edilir. Oyunun başında oyunculara ve kurpiyeye ikişer kağıt dağıtılır. Oyuncuların kağıtları açıktır. Kurpiyenin ilk kartı kapalı ikinci kartı açık olarak dağıtılır. Oyuncunun elindeki kartlardan biri 10 diğeri as yani 11 ise oyuncu otomatik olarak oyunu kazanır. Eğer blackjack durumu söz konusu değilse, oyuncular ellerindeki kartların durumuna göre 21’e yaklaşmak üzere kart istemeye devam  eder. Ya da oyuncu elinin yeteri kadar güçlü olduğunu düşünüyorsa durur devam etmez. Oyuncu 21’i geçerse oyunu kaybetmiş olur, bu durumda kurpiye kazanır. Oyuncu ve kurpiye aynı ele sahipse iki tarafta kazanamaz. Bütün oyuncular kart almayı bıraktıklarında elindeki kartın toplam değeri 17 den az olan kart çekmeye devam eder. 17 ve daha büyük ise kart çekmeyi bırakır. Kurpiye 21 sayısını geçerse bütün oyuncular kazanmış olur.

BLACKJACK OYNATAN SİTELER

Ülkemizde hizmet veren ve blackjack oyunu oynatan birçok casıno sitesi bulunmaktadır. Bu sitelerden bir tanesi  de Betpot casıno sitesidir. Betpot casıno sitesi sizlere güvenilir bir hizmet vermek için 7 gün 24 saat bütün olanaklarını kullanarak sizlere hizmet vermektedir. Betpot casıno sitesine üye olarak istediğiniz an blackjack oyununu oynayabilirsiniz. Böylelik ile güvenilir bir sitede oynamış olursunuz. Yalnız  şunu unutmamanız gerekmektedir. Betpot casıno sitesinde blackjack oynamak için bile oyunun kurallarını iyi biliyor olmalı ve taktik ve stratejilere hakim olmanız gerekmektedir. Eğer oyun kurallarını bilmiyorsanız ve kendinize ait taktik ve stratejilere sahip değilseniz oyunu kazanma şansınız çok düşüktür.

BLACKJACK OYUNUNDA SİGORTA NEDİR?

Blackjack oyunu, kuralları az ve basit bir şekilde oynanan bir kağıt oyunudur. Oyun başlangıcında kurpiyeye dağıtılan kartlardan bir tanesi açık diğeri kapalı olarak dağıtılır. Blackjack oyununda sigorta bahsinin yapılabilmesi için kurpiyenin elindeki açık kağıdın değerinin as yani 11 olması gerekmektedir. Böyle bir durumda kurpiye oyunculara ellerindeki kağıtları sigorta yapıp yapmadıklarını sorar.Sigorta yapmak oyuncuların isteğine bağlıdır. Eğer oyuncu sigorta yapmak isterse, koyduğu bahis miktarının yarısı kadar sigorta yatırabilir. Oyuncu sigorta yaptırdıysa oyuncu sigorta yaptırdığı miktarın 2 katını kazanır. Ancak kurpiye kazanamazsa oyuncu sigorta bedelini kaybetmiş olur.

PROFESYONEL BLACKJACKOYUNCUSU NASIL OLUR?

Profesyonel bir blackjack oyuncusu, oyuna ait bütün hamleleri ve kuralları bilmek zorundadır. Eğer oyuncu kuralları biliyorsa kendine ait strateji ve taktikler üreterek oyunda ona göre hamleler yapar ve bu sayede oyunu kazanma şansını arttırmış  olur. Eğer kuralları bilmiyorsa ve kendine ait strateji ve taktikleri yoksa oyunu kazanma şansı bulunmamaktadır.

Leave a comment