US Open’ın Winged Foot’a dönüşü, Tiger Woods’un üzücü anıları hatırlatmasına neden oldu

Geoff Ogilvy’nin şok zaferi. Phil Mickelson ve Colin Montgomerie için 72. delikte felaketle. Ne zamandır golf kulübünde 2006 ABD Açık tartışma konusu olan, Tiger Woods referans tipik bir nokta değil. Bu dönemin golf bağlamında alışılmadık bir durum.

Açık bir hafifletici durum var. Arka arkaya 76 tur, Woods’un New York’taki kesintiyi kaçırdığı anlamına geliyordu. Arka plan çok daha önemliydi; babasının vefatından bu yana ilk büyük görünüşüydü.

44 yaşındaki, “Oynamaya hazır değildim ve hala babamın ölümüyle uğraşıyorum” diye hatırladı. Woods , ertesi ay Hoylake’de duygularının derinliğini tasvir eden hareketli sahnelerin ortasında Açık Şampiyonayı kazandı . ABD Açık’ın Kanatlı Ayak’a bu hafta dönüşü, doğal olarak, 14 yıl öncesine bakmasına neden oldu.

Woods, “O yıl Masters’ı kazanamadığımda, bunu kabul etmek gerçekten zordu çünkü bu, babamın beni oynarken izleyeceği son olaydı” dedi. “Bundan çok geçmeden geçti ve açıkçası, bu etkinliğe hazırlandığımda gerçekten zaman ayırmadım. Gerçekten uygulamaya koymadım ve sonuç olarak kesimi oldukça kolay kaçırdım.